Onitsha

Salezjanie w Onitsha prowadzą kilka dzieł skupionych w jednym miejscu. Są to:

  • Szkoła Techniczna
  • Gimnazjum i liceum
  • Kaplica
  • Centrum młodzieżowe

1) Szkoła Techniczna – kształci młodzież w takich zawodach jak: elektryk, sekretarka. Szkoła jest wyposażona w bardzo dobry sprzęt. W szkole uczy się ok. 150 uczniów. Szkoła cieszy się bardzo dobrą renomą stąd uczniowie po jej zakończeniu bardzo szybko znajdują pracę.

2) Gimnazjum i Liceum – jest to stosunkowo nowa szkoła, która wciąż się rozbudowuje a już ma bardzo dużą renomę w okolicy. Jest to szkoła męska z internatem w której kształci się ok. 300 uczniów. Największym wezwaniem dla szkoły jest budowa nowych klas i laboratoriów.

3) Kaplica – gromadzi się w niej wspólnota wiernych z okolicy chociaż miejsce to nie ma przywilejów parafii. We Mszach i nabożeństwach wierni uczestniczą razem z uczniami gimnazjum i liceum. Msze są odprawiane w języku angielskim i lokalnym Igbo.

4) Centrum młodzieżowe – gromadzi dzieci i młodzież w soboty i niedziele. Oprócz formacji duchowej mają do dyspozycji pomieszczenia szkolne na spotkania oraz boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. W centrum działa bardzo liczna i aktywna grupa animatorów. W czasie wakacji Centrum organizuje dwutygodniową półkolonię dla dzieci, która cieszy się ogromną popularnością.