O mnie

Nazywam się Piotr Wojnarowski, jestem salezjaninem od 1990 roku i księdzem od 1998. Na misjach w Ghanie pracuję od 2003 roku, chociaż pierwszy raz postawiłem nogę na afrykańskim kontynencie w roku 2001 wraz z uczniami ze szkoły salezjańskiej w Świętochłowicach. Zrealizowaliśmy wtedy nasz pierwszy projekt budowy przedszkola w miejscowości Afienya, obok Temy w Ghanie. Grupa misyjna tak się wtedy zapaliła, że w 2003 roku budowaliśmy już szkołę we wiosce Sereso, koło Sunyani. Zaraziłem się wtedy bakcylem afrykańskim i do dziś nie mogę się wyleczyć……podobno nie ma na to lekarstwa:-)

Od stycznia 2004 roku do grudnia 2010 byłem dyrektorem Szkoły Zawodowo – Technicznej w Odumase, koło Sunyani. W latach 2009 – 2011 byłem także dyrektorem wspólnoty salezjańskiej w Odumase. Od roku 2011 pracuję na pełny etat jako delegat ds duszpasterstwa i wychowania młodzieży w Inspektorii Afryka Zachodnia Angielskojęzyczna – AFW. W skład Inspektorii wchodzą 4 kraje: Ghana, Nigeria, Liberia i Sierra Leone. Moim głównym zadaniem jest koordynowanie pracy z dziećmi i młodzieżą w naszych placówkach w wyżej wymienionych krajach, tworzenie programów formacyjnych, koordynowanie projektów a także wolontariuszy przybywających do naszej Inspektorii.

Zachęcam do odwiedzania tej strony i zapraszam do współpracy na rzecz duszpasterstwa i wychowania młodzieży w zachodniej części kontynentu afrykańskiego.